Jó tervezéssel fele annyit kell takarítaniÖt tipp a fürdőszoba-tervezéshez
A szép design nagyon fontos, de ami igazán számít a tervezési folyamat végén, az a fürdőszoba tisztasága. Aki fürdőszobát akar tervezni, annak érdemes betartania néhány egyszerű alapszabályt. Körültekintő tervezéssel ugyanis még szebbé varázsolhatjuk az álomfürdőszobánkat, és még a szép designról sem kell lemondanunk. Öt tipp azoknak, akik maguk szeretnék megvalósítani az ideális fürdőszobát:
1. Egyszerű tervezés
A fürdőszobát a saját elképzelései szerint tervezzük meg. Arra kell törekedni, hogy a fürdőszobában minél több sík felület legyen, hogy a takarítást gyorsan és hatékonyan lehessen elvégezni. És ha már itt tartunk: Már az elején érdemes arra gondolni, hogy a felesleges porfogókat – például az öblítőtartályt, csöveket és kábeleket – hogyan tudnánk elrejteni a fal mögött. Ügyes termékválasztással akár a szifonokat vagy a tükrös szekrényt is elhelyezhetjük a fal mögött, ill. a falban.
2. Minél kevesebb a fuga, annál jobb
A fürdőszobában nem célszerű kisméretű csempéket használni, ugyanis minél nagyobb a csempe, annál könnyebb tisztítani. És minél kevesebb a fuga, annál kisebb az esélye annak, hogy összegyűlnek benne a szennyeződések, vízcseppek és kórokozók. Ha pedig egy padlóba süllyesztett, tálca nélküli zuhanyzót választunk, akkor a zuhanyzó melletti résekben sem tud lerakódni a vízkő.
3. Padlószintű tisztaság
Ezzel meg is érkeztünk a zuhanyzó megtervezésének témájához. A zuhanytálcák használata sarkokkal és résekkel jár, amelyek tisztítása nagyobb odafigyelést igényel. Mindez azonban könnyen elkerülhető néhány egyszerű és stílusos megoldással. A padlóba süllyesztett zuhanyzót például egy ásványi anyagból készült zuhanyfelület formájában is elkészíthetjük. Az is jó ötlet, ha a padlócsempe vagy a fali csempe a zuhanyfülkében folytatódik. Ezért csak padlóba süllyesztett zuhanyfolyókát vagy falba rejtett lefolyót tervezzünk a fürdőszobába. Az ilyen kis fésűs megoldással ellátott lefolyók eleve könnyebben tisztíthatók, mint a hagyományos zuhanylefolyók.
4. Perem nélküli boldogság
A hagyományos, öblítőperemmel ellátott WC-kkel van egy probléma: A vízkő érdessé teszi a kerámia pereme alatti felületet, így azt nagyon nehéz tisztítani. A lerakódások higiéniai szempontból is veszélyt jelentenek, mert megtapadnak rajtuk a szennyeződések. Tehát minél egyszerűbb és egyenletesebb a felület, annál könnyebb tisztán tartani a kerámiát. A modern WC-knek nincs öblítőperemük és már túlfolyó nélküli mosdók is kaphatók. Ilyen könnyen lehet egy tiszta, új fürdőszobánk.
5. Amit csak lehet, szereljünk fel a falra
Ahogy említettük, a sarkok és élek alapos tisztítása fárasztó és időigényes művelet. Ezt nemcsak okos tervezéssel, hanem a megfelelő fürdőszobabútorok és WC-k kiválasztásával is elkerülhetjük. Ha a fürdőszobabútort és a WC-t felszereljük a szerelőfalra, akkor alatta könnyebb lesz takarítani. Az az optimális, ha a padló és a WC vagy bútor alsó széle közötti távolság 15 cm. Így felmosóval könnyen át tudjuk törölni az alattuk lévő felületet.