Mennyire fontos Önnek a fürdőszoba?
A fürdőszoba sokkal nagyobb prioritást élvez az életemben, mint korábban. Mozgássérültként folyamatosan mások segítségére szorulok. Ezért is fontos számomra, hogy a lehetőségekhez mérten mindent magam csinálhassak, legalábbis a fürdőszobában. Tudni kell, hogy a bélműködésemet és a hólyagom működését már nem tudom irányítani. Csak a székletürítés 30–60 percet vesz igénybe, aminek a technikáját a rehabilitáció során tanultam meg és gyakoroltam be. Ezért a jó megvilágítás, az elegendő hely és a megfelelő szellőzés számomra nagyon fontos egy fürdőszobában.
Van otthon hagyományos WC-je?
Van egy nagy kinyúlású, fali WC-m, így a kerekesszékemmel közvetlenül mellé tudok állni, és át tudok ülni a WC-ülőkére. A WC-fedél egyedi kialakítású, ugyanis nincs törzsstabilitásom, így fontos, hogy a fedél megtámassza a hátamat. Ha a fedél a kerámia nagy kinyúlása miatt túlságosan hátradől, ami szállodákban gyakran előfordul, akkor egy párnát kell a fedél mögé tennem, hogy nekitámaszkodhassak.
Ön szerint milyen az ideális mosdótér?
A legfontosabb, hogy a kerekesszékkel annyira be tudjak állni a mosdó alá, hogy a hasam hozzáérjen a pereméhez. Ugyanis csak így van elég stabilitásom ahhoz, hogy használni tudjam. Ezért fontos, hogy a szifon ne legyen útban. És lehetőleg legyen leszigetelve, hogy ne égessem meg a lábam. Ez korábban többször is előfordult, ugyanis nem érzem a lábamat, és nem érzem, ha valami túl forró. Ezenkívül a tükör lehetőleg érjen le a mosdóig. Bár így a csaptelep és a tükör elég közel kerül egymáshoz, és az üvegre gyakran ráfröccsen a víz, de ezt gyorsan le lehet törölni. És mivel a kezem elég gyenge, nem nagyon tudok megnyitni egy hagyományos csapot. Ezért a legjobb az egykaros csaptelep, amelynek a karja nem túl rövid.