1. Tájékozódjunk széles körűen: A tetőtérben végzett átalakítási munkálatokhoz adott esetben hatósági engedélyt kell kérni. Ellenőrizni és biztosítani kell a padló teherbírását, a statikai méretezést és a szigetelést.
2. Számoljuk ki a padlástérben rendelkezésre álló helyet: Tervezéskor fontos, hogy pontosan ismerjük a körülményeket. Ennek során nemcsak az alaprajzot kell figyelembe venni, hanem a ferdetetőt is.
3. Készítsünk költségvetést: A tetőtérben kialakított fürdőszoba nagyobb költségekkel jár, mivel általában speciális bútorokra vagy egyedi termékekre van szükség. A körülményektől függően elképzelhető, hogy nincs kiépítve az ivóvíz- vagy szennyvízrendszer, hiányos a szigetelés vagy nincs megfelelő fényforrás.
4. Vegyük sorra a fürdőszoba-berendezéssel kapcsolatos igényeinket: Mi az, ami semmiképpen sem hiányozhat, és mi az, ami (helyhiány miatt) nélkülözhető? Ha listát készítünk a követelményekről és a kívánságainkról, akkor jobban átlátjuk a projektet.
5. Legyünk tisztában a saját igényeinkkel: Senki sem szeretné beütni a fejét zuhanyzás közben, vagy az alsó szinteken bosszankodni a rosszul szigetelt vízvezetékek miatt. A szép vagy kedvező árú termékek nem sokat érnek, ha nem olyan praktikusak.
6. Vizsgáljuk meg a termékválasztékot és a beépítési lehetőségeket: Egy ferdetetővel különleges hatást lehet elérni. Merítsünk ihletet a ferdetető alatti fürdőszobák kialakítására vonatkozó ötletekből, és kérjünk tanácsot szakértőktől.